Wydarzenia |
|||||||||||||||||||
Akcje Honorowego Oddawania Krwi 2011 |
|||||||||||||||||||
|
Dnia 16 października, w ramach obchodów Dnia Papieskiego, w naszej parafii odbyła się kolejna akcja Honorowego Oddawania Krwi pod hasłem – „OKAŻ SERCE - ODDAJ KREW”!!! Zgłosiło się 29 osób chętnych do oddania krwi. Siedmioro z tych osób, w wyniku przejściowych przeciwwskazań, nie zakwalifikowało się do poboru. Krew oddały 22 osoby, co dało w sumie 9,9 litra krwi. Po raz kolejny podarowaliśmy bezinteresownie coś drugiemu człowiekowi. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji. „Bóg zapłać!!!”
|
|||||||||||||||||||
|
Dnia 12 czerwca, w ramach dziękczynienia za beatyfikację Jana Pawła II, w naszej parafii odbyła się akcja Honorowego Oddawania Krwi pod hasłem – „Pomóżmy i my uratować czyjeś życie!!!” |
|||||||||||||||||||
Akcja pomocy przy wypełnianiu zeznań podatkowych |
|||||||||||||||||||
|
Stowarzyszenie od miesiąca marca do końca kwietnia przeprowadziło akcję pomocy parafianom przy wypełnianiu zeznań podatkowych za 2010 rok.
Nasi przedstawiciele służyli pomocą osobom, dla których samodzielne wypełnienie PIT-u stanowi problem.
Swoją chęć pomocy skierowaliśmy w sposób szczególny do osób, które nie mają obowiązku rozliczenia się z fiskusem z racji tego, że robi to za nich ZUS lub zakład pracy. Jest to bardzo wygodne, ale niestety w takiej sytuacji nie przekazujemy żadnej Organizacji Pożytku Publicznego 1 % z naszego podatku. Pieniądze trafiają do „wielkiego kotła” państwa i nie wiemy dokładnie na co są wydatkowane.
Z pomocy przy wypełnianiu zeznań podatkowych skorzystało 31 osób.
|
|||||||||||||||||||
Akcja Honorowego Oddawania Krwi |
|||||||||||||||||||
|
Dnia 03 października 2010 roku w ramach obchodów dnia Papieskiego – odbyła się akcja Honorowego Oddawania Krwi. Zgłosiły się 34 osoby chętne do oddania krwi, ale z powodu przejściowych przeciwwskazań 10 osób nie mogło oddać krwi w tym dniu. Krew oddały 24 osoby, co dało prawie 11 litrów krwi. Jest to bardzo dobry wynik! Swoją postawą daliśmy dowód na to, że realizujemy w swoim życiu przykazanie „miłości bliźniego” i dobrze odrabiamy „lekcje” zadane nam przez Jana Pawła II. |
|||||||||||||||||||
|
Stowarzyszenie KRÓLUJ NAM CHRYSTE na rzecz budowy kościoła p. w. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Tczewie
Jeśli masz jakieś pytania bądź uwagi, wyślij nam wiadomość. |
|||||||||||||||||||